Channel: Sportmenu - a Te választásod » Sportlövészet

Sidi ötödik lett

$
0
0

Sidi Péter az ötödik helyen végzett légpuskában a Fort Benningben zajló sportlövő világkupaversenyen.

A komáromiak világ és Európa-bajnoka – az egyesült államokbeli viadal honlapja szerint – a 60 lövéses alapversenyt 623,8 körrel zárta, amivel nyolcadik helyen éppen befért a finálé mezőnyébe.

A döntőben minden versenyző nulláról kezdett, s a nyolcadik sorozattól minden második lövés után búcsúzott egy-egy sportoló. Az első három lövés kifejezetten rosszul sikerült Sidinek, aki ekkor a nyolcadik helyen állt, ezt követően azonban nagyon jól lőtt, s folyamatosan lépett előre. Végül a 14. sorozat után ért véget számára a finálé, melyet 143,9 körös eredménnyel az ötödik helyen zárt. A számot az orosz Nazar Luginyec nyerte meg 209,4 körös kiváló eredménnyel, mindössze egy tizeddel megelőzve a szerb Milutin Stefanovicot.

Kapás István 618,4 körrel 32., míg Háner Tamás 611,4 körrel 46. lett a 64 fős mezőnyben.